• ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY

• Organizacja pracy szkoły

uwzględniająca wytyczne Ministra Edukacji i Nauki zawarte w rozporządzeniu w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

I semestr: 01.09.2020 r. - 31.01.2021 r.

II semestr: 01.02.2021 r. - 25.06.2021 r.

zimowa przerwa świąteczna: 23-31 grudnia 2020 r.

ferie zimowe: 4 - 17 stycznia 2021 r.

----------------------------------------------------------------

Spotkania z rodzicami (zebrania, konsultacje):

16-18.12.2020 - zebrania rodziców on-line (informacja o przewidywanych ocenach semestralnych i o zagrożeniu semestralnymi ocenami niedostatecznymi);

27-29.01.2021 - zebrania rodziców on-line (analiza i podsumowanie pracy);

• Świąteczne życzenia

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru

przyniesie spokój i radość,

niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia

żyje własnym pięknem,

a Nowy Rok obdaruje Was

pomyślnością i szczęściem.

Życzą Pracownicy i Uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2

w Piekarach Śląskich

• Razem na Święta

• W tym roku uczniowie klasy 2b po raz pierwszy brali udział w akcji "Razem na święta" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Postawili sobie za cel pomoc osobom starszym oraz biednym dzieciom.

Maksiu Palowski zorganizował zabawki, książki i ubrania dla dzieci z Tanzanii.

Hania Piekarz, Liliana Morawiec oraz Oliwier Gowik postawili na dzielenie się z innymi swoimi zdolnościami kucharskimi. Obdarowali starszych sąsiadów pierniczkami własnej roboty.

„Miej ręce, by służyć i serce, by kochać” – mawiała Matka Teresa z Kalkuty.

Cieszymy się, że te małe rączki i otwarte serca wyświadczyły innym tyle dobra.

Podsumowując: są kwiaty, które zakwitają nawet zimą!

• Rozstrzygnięcie konkursu "Mój przyjaciel Miś"

• Miło nam przedstawić wyniki konkursu na wykonanie portretu misia – bohatera książki lub filmu dla dzieci, zrealizowanego na podstawie książki:

I miejsce - Aleksandra Jarząbek kl. 2a

II miejsce - Julia Kupka kl. 1b

III miejsce - Mateusz Glik kl.1b

Wyróżnienia:

Łucja Piątek i Klara Piątek kl.1b

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

(Zapraszamy po odbiór nagród w godzinach 8-15 do 22 grudnia)

• Szkolny konkurs recytatorski

30 listopada 2020 r. klasy I-III naszej szkoły brały udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim "Problemy zwierząt" odbywającym się na łączach MS Teams.

Uczniowie wybierali utwory różnych polskich poetów m. in.: Jana Brzechwy, Tadeusza Śliwiaka Marka Dąbrowskiego.

Jury, składające się z nauczycieli klas I-III oraz polonistek, wsłuchiwało się z uwagą w recytacje, oceniając dobór i  znajomość tekstu, dykcję, intonację oraz  modulację i  pauzy.

Oto zwycięzcy:

I miejsce: Adam Rządkowski, Kacper Grzesina, Emilia Dembińska, Mateusz Śleziona

II miejsce: Emilia Witas, Julia Patyk

III miejsce: Klara Piątek, Allan Kozłowski

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych turniejach wierszem pisanych!