• Konkurs "Mój przyjaciel Miś"

• Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada,

biblioteka szkolna ogłasza konkurs  dla uczniów MSP2

„Mój przyjaciel Miś –” polegający na wykonaniu portretu misia – bohatera książki lub filmu dla dzieci, zrealizowanego na podstawie książki.

Wybór postaci oraz wielkość i technika wykonania pracy - dowolne.

CELE KONKURSU :

• zainteresowanie uczniów literaturą
            • rozwijanie uzdolnień manualnych

Fotografie podpisanych prac /imię, nazwisko, klasa/ proszę przysyłać na adres mailowy:

bibliotekamg2@op.pl

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni.

Konkurs trwa do 10 grudnia 2020 r.

• 102 lata Niepodległej Polski

• 11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę.

Polska powstała w chwili klęski zaborców w I wojnie światowej. 11 listopada dekretem Rady Regencyjnej Józef Piłsudski otrzymał naczelne dowództwo nad wojskiem. Trzy dni później gremium to rozwiązało się, przekazując Naczelnikowi pełnię władzy nad odbudowującym się państwem.

11 listopada przypada Święto Niepodległości, ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. Zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r. – a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.

źródło: https://www.nowaera.pl/100latniepodlegla

• V Ogólnopolska Akcja "Przerwa na czytanie", I Międzynarodowa edycja akcji

• W październiku nasi uczniowie wzięli udział w akcji bicia rekordu w ilości osób czytających na szkolnej przerwie.

Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Akcja "Przerwa na czytanie"  skierowana jest do polskich placówek oświatowych wszystkich typów i do ich partnerskich placówek zagranicznych oraz do szkół polskojęzycznych poza granicami kraju.

Cel akcji:

- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

- integracja środowiska lokalnego;

- pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

- wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;

- zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Dziękujemy za udział!