• Przerwy techniczne w systemie Librus

• Wiele osób korzysta z systemu Librus. W przypadku stwierdzenia problemów z logowaniem prosimy zachować spokój i w pierwszej kolejności sprawdzić wiadomości

na stronie Librusa: https://portal.librus.pl/szkola

oraz na facebooku: https://www.facebook.com/Librus-Szko%C5%82a-113258060081485/

W dniu dzisiejszym informacja o problemach była tylko na stronie facebookowej i miała ona treść:

"Informujemy, że obecnie występują chwilowe problemy techniczne, które mogą utrudniać zalogowanie się oraz korzystanie z rozwiązania LIBRUS Synergia.Pracujemy nad tym, aby pełna sprawność systemu została przywrócona w niedługim czasie. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia."

• Rekrutacja 2020/2021 - nabór trwa

• Szanowni Rodzice

Mimo zawieszenia zajęć w miejskich przedszkolach i szkołach, trwa nabór wniosków do klas pierwszych w szkołach podstawowych.

Zgodnie z harmonogramem termin składania wniosków trwa do 23 marca br.

W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa rodzice mogą przesłać wnioski e-mailowo na adres: sekretariat@mg2.piekary.edu.pl

Rodzic przed złożeniem wniosku za pośrednictwem poczty elektronicznej powinien powiadomić szkołę telefonicznie o wysyłce dokumentów w tej formie.

Numery telefonów: 32 287 17 35 lub 695 945 691

• UWAGA! CZASOWE ZAWIESZENIE ZAJĘĆ W SZKOŁACH!

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie całej Polski zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i przedszkolach od 12-25.03.2020r.

W dniu 12 i 13 marca w naszej szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Szkoła zapewni w tych dniach opiekę dzieciom, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki domowej.

Od poniedziałku, 16 marca br.  uczniowie nie przychodzą do szkoły, a przerwa od zajęć trwa do                                        25 marca 2020r.

Rodzicu:

• Zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole.
            • Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.
            • Jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS.
            • Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny.
            • Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
            • Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu:

• Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).
            • Przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki.
            • Odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl  oraz materiałów przygotowanych i rekomendowanych przez Twojego nauczyciela.
            • Przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu ze szkołą.

Komunikat MEN na stronie:

• Konkurs Plastyczny

• Biblioteka szkolna oraz świetlica ogłaszają konkurs plastyczny "Mój Dom - Mój Kraj - Moja Ojczyzna".

Konkurs polega na wykonaniu zakładki do książki.

Zakładka zawierać ma element / motyw promujący Polskę (zabytek, ciekawe miejsce, przyroda...) lub wizerunek bohatera książki dla dzieci polskiego autora.

Technika wykonania zakładki - dowolna.

Prace należy przynosić do świetlicy lub biblioteki szkolnej oraz wysyłać zdjęcia prac na adres biblioteki MSP2  bibliotekamg2@op.pl w terminie do 15 kwietnia 2020 r.

Zapraszamy do udziału!

• ASY z 6 klasy - wyniki konkursu

• 4 marca odbyła się XI edycja miejskiego konkursu matematyczno - przyrodniczego "ASY z 6 klasy", w której wzięli udział uczniowie klas szóstych piekarskich szkół podstawowych.

Miło nam poinformować,że tegorocznym ASem, czyli zwycięzcą w zmaganiach indywidualnych, została uczennica Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12.

Wśród drużyn najlepszą okazała się drużyna Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Joanny Beretty Molli.

Kolejne miejsca zdobyły:

II - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1,

III - Miejska Szkoła Podstawowa nr 13.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!