• Zrozumieć świat ciszy

• Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu.

Dorota Terakowska

W dniu 25 września na 5 lekcji klasa 1b miała okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez firmę Med-el – producenta urządzeń medycznych dla osób z wadami słuchu.

Warsztaty oraz zabawy angażujące zmysły miały na celu uwrażliwić dzieci na problemy osób z niedosłuchem, pokazać jak zbudowane jest ucho, jak docierają do niego informacje oraz w jaki sposób są przetwarzane. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki inicjatywie pani Agnieszki, mamy naszej uczennicy.

Uczniowie entuzjastycznie zadawali pytania i wzbogacili swoją wiedzę. Teraz już są świadomi, że ślimaki to nie tylko mięczaki, ale też ważna część ucha odpowiadająca za przekazywanie dźwięków o niskich i wysokich rejestrach.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zrozumieć świat ciszy.

• OKULARY DLA AFRYKI!!!

• OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA UŻYWANYCH OKULARÓW

ZBIÓRKA DO 30 WRZEŚNIA

Co zbieramy?– przede wszystkim okulary przeciwsłoneczne dla dzieci i dorosłych– używane okulary korekcyjne dla dzieci i dorosłych o wartościach plusowych i minusowych, ale bez wartości cylindrycznych (korygujących astygmatyzm)

Jak przygotować okulary?

– Najpierw sprawdź czy okulary są w dobrym stanie, tzn. czy szkła nie są porysowane (zwłaszcza w centrum!), czy są kompletne i mają wszystkie elementy oprawy! W innym wypadku nie będą spełniały dobrze swojej funkcji.– Wyczyść okulary wodą z płynem do mycia naczyń – w Afryce jest problem z wodą, nie ma jak wyczyścić ich na miejscu.

– Jeżeli znasz moce swoich okularów – opisz je. Jeśli nie znasz – odwiedź najbliższego optyka, on na pewno chętnie pomoże. Nasza sprawdzona metoda opisywania: mała karteczka, na której opisane są moce oka prawego (OP) i oka lewego (OL) – najlepiej w tej kolejności.– Każde opisane okulary należy zapakować do małego (najtańszego) woreczka foliowego. Bardzo prosimy, żeby nie zawiązywać woreczków . Te woreczki stanowią później substytut futerału na okulary – są cennym dodatkiem. Dlaczego nie pakujemy okularów w futerał? Jest ciężki i zajmuje dużo miejsca, podczas pakowania walizek na misje liczy się każdy gram i każdy milimetr!!!– Tak przygotowane okulary, w zależności od ilości, zapakuj do koperty lub kartonowego pudełka. Pudełko można wyłożyć czymś miękkim, papierem lub folią bąbelkową, żeby zabezpieczyć okulary przed uszkodzeniem.

• Żywienie w miesiącu październiku 2019

• Informujemy, że cena obiadów w miesiącu październiku 2019 wynosi 80,50 zł( 23 dni 3,50 zł=80,50 zł).

Bardzo prosimy o niezaokrąglanie kwot za obiady.

Należność za posiłki proszę uregulować do 30.09.2019 r.Wpłat za posiłki należy dokonać na konto bankowe o numerze:08 1020 2313 0000 3202 0600 8702

opisując przelew w następujący sposób:

imię i nazwisko dziecka żywienie za. (miesiąc / rok)

Rodzic lub prawny opiekun ucznia ma obowiązek zgłoszenia nieobecności na obiedzie osobiście lub telefonicznie do godziny 8:30 danego dnia podając imię i nazwisko ucznia oraz datę nieobecności .

Niezgłoszona nieobecność na obiedzie nie podlega zwrotowi.Prosimy o zapoznanie się z regulaminem stołówki szkolnej !!!

• Informacja na temat żywienia- wrzesień 2019r.

• Startujemy z obiadami 9 września tj poniedziałek.

Informujemy, że cena obiadów w miesiącu wrześniu 2019 r wynosi 56,00 zł( 16 dni 3,50 zł=56,00 zł)

Bardzo prosimy o niezaokrąglanie kwot za obiady.

Należność za posiłki proszę uregulować do 05.09.2019 r.

Wpłat za posiłki należy dokonać na konto bankowe o numerze:08 1020 2313 0000 3202 0600 8702 opisując przelew w następujący sposób: imię i nazwisko dziecka żywienie za. (miesiąc / rok)

Rodzic lub prawny opiekun ucznia ma obowiązek zgłoszenia nieobecności na obiedzie osobiście lub telefonicznie do godziny 8:30 danego dnia podając imię i nazwisko ucznia oraz datę nieobecności.