• Zimowe tropy zwierząt - wyniki konkursu

• Tegoroczny konkurs przyciągnął uwagę wielu młodych tropicieli i ich rodzin. Dlatego komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody w dwóch kategoriach. Za najlepsze zdjęcie oraz za najbardziej nietypowe tropy.

Miło nam poinformować, że zwycięzcami konkursu są:

Kategoria I:

I m-ce Klara Piątek,

II m-ce Casper Kosałka,

III m-ce Lena Biskup.

Kategoria II:

I m-ce Adam Trzósło,

II m-ce Marianna Kolano,

III m-ce Mateusz Glik.

Zwycięzcom gratulujemy!

Informację o nagrodach i dyplomach przekażemy po 9 kwietnia.

• ST PATRICK’S DAY

W środę, 17 marca, obchodziliśmy w Naszej Szkole Dzień św. Patryka, patrona Irlandii.

Już kilka dni wcześniej uczniowie gruntownie przetrząsali swoje szafy w poszukiwaniu zielonych sweterków, spódniczek, spodni, a nawet skarpetek w zielone wzorki.

Ponadto, uczniowie przypięli do ubrań zielone koniczynki i dumnie paradowali po korytarzach MSP 2. Dlaczego koniczynki? Tego oraz wielu innych rzeczy dowiedzieli się na lekcjach języka angielskiego.

Za rok znów będzie nam zielono!

• Muzeum Rzeczy Dawnych

• Od 16 marca można odbyć w naszej szkole podróż w czasie!

Czasy to odległe, bo sięgają XIX i XX wieku: począwszy od lamp naftowych, żelazek z duszą - po kasety VHS i magnetofonowe. Zorganizowane na parterze naszej szkoły Muzeum Rzeczy Dawnych ma za zadanie odświeżyć pamięć o epokach minionych oraz pozwolić odbiorcom dotknąć nadgryzionych zębem czasu przedmiotów, których używali rodzice, dziadkowie i pradziadkowie. To niezwykłe spotkanie nie tylko z historią, ale też kulturą i sztuką.

Na projektorze można wyświetlić bajkę „Czerwony Kapturek”, można też włączyć dawne małe radyjko przenośne z chrapliwymi odgłosami oraz dotknąć chropowatych książek z pożółkłymi stronami.

Jako zadania do wykonania dzieci dostają ułożenie podpisów do eksponatów, odgadywanie zagadek i kompletowanie nazw dawnych zabaw wraz z odpowiadającymi im obrazkami.

Rzeczy, choć stare i  odnalezione na strychu - w naszej szkole otrzymały drugie życie spotykając się z pokoleniem nauczonym korzystania głównie z nowoczesnej elektroniki.

• Moje Miasto - Piekary Śląskie - fotoreportaż

• Szanowni Państwo.

Na prośbę opiekunów, ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne, przedłużamy konkurs dotyczący fotoreportażu do 22 marca.

Jednocześnie przypominamy lokalizacje do fotoreportażu ze spaceru po mieście.

N 50°22'56.4" E18°57'00.7"

N 50°23'49.3152" E18°57'20.6136”

N 50°22'30.108" E 18°56'39.768”

N 50°23'01.7232" E 18°56'39.9048"

N 50°22'35.4" E 18°56'40.6392"

Przedłużenie terminu dotyczy zarówno piekarskich przedszkoli, jak i uczniów klas naszej szkoły.

• COMING SOON...

•                                                             ...ST  PATRICK’S  DAY

W środę 17 marca zapraszamy do udziału w dniu św. Patryka w MSP 2.

Wszyscy uczniowie przychodzą ubrani na zielono – np. zielone bluzy, koszulki oraz przypinają do ubrania zieloną koniczynkę.

Mile widziane zielone czapki lub kapelusze.

ZAPRASZAMY!

• Dentobus w naszej szkole

• 10 marca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość skorzystania z usług mobilnego gabinetu dentystycznego. Wszyscy z radością oczekiwali na wizytę i z uśmiechem wychodzili po badaniu.

• Konkurs "Moje Miasto - Piekary Śląskie" - lokalizacje

• Szanowni Państwo.

Poniżej podajemy współrzędne 5 miejsc do fotoreportażu ze spaceru po mieście.

N 50°22'56.4" E18°57'00.7"

N 50°23'49.3152" E18°57'20.6136”

N 50°22'30.108" E 18°56'39.768”

N 50°23'01.7232" E 18°56'39.9048"

N 50°22'35.4" E 18°56'40.6392"

Uwaga!

Kolejność lokalizacji podczas spaceru i fotoreportażu jest dowolna.

• Konkurs Pięknego Czytania

• 26 lutego w MSP nr 2 odbył się KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA dedykowany klasom drugim. Na podium stanęli: I miejsce Aleksandra Jarząbek, II miejsce Oliwier Gowik, III miejsce Julia Patyk. Serdecznie gratulujemy.