• Pismo dyrektora szkoły do rodziców

Drodzy uczniowie

Z ogromną radością powitamy uczniów w progach naszej szkoły w dniu 1 września 2020 r.

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasady higieny i procedury ograniczające ryzyko zarażenia się koronawirusem.

W trosce o uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ w szkole wdrożono wiele procedur postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych. Wszystkie zostaną przekazane Państwu. Proszę o zapoznanie się z nimi i ścisłe przestrzeganie.

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w chwili obecnej będą prowadzone w budynku szkolnym i na obiektach należących do szkoły.

Zwracam się do Państwa z prośbą, aby stosować się do poniższych zasad:

Podanie wychowawcy możliwie najszybszej formy kontaktu.

Do szkoły może uczęszczać tylko uczeń zdrowy.

Dzieci chore, zakatarzone lub z temperaturą nie będą przyjmowane.

Do szkoły nie będzie przyjęte dziecko, którego domownik odbywa kwarantannę. Rodzic/prawny opiekun dziecka, ma obowiązek niezwłocznie zgłosić dyrektorowi szkoły fakt odbywania przez domownika kwarantanny, jeżeli taka sytuacja zaistnieje, pod rygorem odpowiedzialności za zagrożenie bezpieczeństwa zdrowia i życia osób trzecich.

Wprowadza się zakaz przynoszenia z domu zabawek i innych przedmiotów.

Do odwołania wprowadza się zakaz przebywania na terenie szkoły rodziców i osób trzecich, poza korytarzem wejściowym, stanowiącym przestrzeń wspólną.

Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:

1. 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,

2. zachowanie dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem,

3. zachowanie dystansu od pracowników szkoły,

4. opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli.

W uzasadnionym podejrzeniu, że dziecko jest chore (np. temperatura wysoka) i może zarażać inne dzieci, nie będzie ono przyjęte, a rodzice zostaną poproszeni o niezwłoczny kontakt z lekarzem. Rodzic jest zobowiązany poinformować dyrektora lub nauczyciela
            o stanie zdrowia dziecka. W sytuacji, gdy zachorowanie ma miejsce w czasie pobytu dziecka w szkole, zostanie ono umieszczone w izolatorium do czasu odbioru go przez rodzica. Szkoła zapewnia opiekę w czasie przebywania ucznia w izolatorium.

W szkole obowiązuje noszenie maseczek w przestrzeni wspólnej szkoły.

Rodzic odprowadzający oraz dzieci i młodzież przychodzą w maseczce ochronnej zasłaniającej nos oraz usta. Zobowiązani są również przed wejściem do budynku dezynfekować ręce poprzez skorzystanie z płynu dezynfekcyjnego znajdującego się
            w dozowniku bezdotykowym przy wejściu głównym.

Uczeń do szkoły może przynieść przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mają znajdować się na ławce szkolnej ucznia. Uczeń nie może wymieniać się pomocami dydaktycznymi i przyborami z innymi kolegami.

Uczniowie samodzielnie rozbierają się w szatni.

• Zapraszamy

• We wtorek 1 września msza na rozpoczęcie roku szkolnego o 8:00 w ParafiI Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich. Serdecznie zapraszamy w imieniu proboszcza księdza Jarosław Ogrodniczaka.

• Szanowni rodzice, drodzy uczniowie

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2020r.

godz. 8.00 - klasa 6

godz. 9.00 - klasy 3

godz. 10.00 - klasy 2

godz. 11.00 - klasy 1

i przypominamy, że obowiązuje reżim sanitarny.

• Szanowni Rodzice Uczniów klas I

•        Serdecznie zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów, którzy od września rozpoczną naukę w klasie I,  z dyrektorem szkoły oraz wychowawcami klas.

Spotkanie odbędzie się 25 sierpnia 2019r. o godzinie 17:00

Przypominamy, że podczas spotkania obowiązuje reżim sanitarny.

W zebraniu może wziąć udział tylko jedna osoba z rodziny