• Dzień Śląski

• W dniu 25 lutego obchodzono w naszej szkole szczególny dzień. Zaczęło się bardzo smacznie – od kiermaszu ze śląskimi specjałami: szpajzą, chlybem z tustym i ogórkiem, franckami… Dzieci były przeszczęśliwe, a rodzice  zapracowani. Później na sali gimnastycznej uczniowie prezentowali swoje utwory poetyckie po śląsku, chętne osoby odgadywały znaczenie śląskich słów, a na koniec ogłoszono rozstrzygnięcie konkursu: „Śląsk – moja mała ojczyzna”. Dzieci nagrodzono w różnych kategoriach: rysunkach i tłumaczeniu tytułów filmowych na gwarę śląską, pisanie utworu po śląsku, plakaty na temat śląskich symboli.

W kategorii filmowej zwyciężyli:

Filip Isalski za rysunek „Gibis”(„Szczęki”) oraz Borys Stelmaszczyk za rysunek do bajki: „Epoka lodowcowa”, czyli „Fest pizgo”.

Drugie miejsce zajęła Julia Patyk za rysunek: „Beboki i kamraty”.

Trzecie miejsce zajął Wiktor Poniatowski za rysunek: „Fojermon Sam".

W kategorii literackiej zwyciężyła Liliana Morawiec za wiersz pt: „Barbórka”.

Oprócz tego nagrodzono śląskie symbole.

Pierwsze miejsce zajęła Lena Biskup za monochromatyczny rysunek: „Węgiel”, drugie miejsce należało do Natalii Halaburdy za „Radiostację gliwicką” i trzecie do Hanki Hajduk za „Ni ma to jak ślonski łobiod” w wersji 3D.

Wszystkim uczniom i organizatorom, a także rodzicom włączającym się w akcję dziękujemy za ten udany śląski dzień.

• KONKURS FRYZJERSKI DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

•  25 lutego uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie fryzjerskim dla szkół podstawowych zorganizowanym w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich.

Tematem przewodnim konkursu był barok i moda panującą w tym okresie wśród fryzur, makijażu i strojów.

W rywalizacji brali udział przedstawiciele piekarskich szkół podstawowych, a ich zmagania oceniane były przez przedstawicieli Cechu w Piekarach Śląskich i Cechu w Bytomiu, a także przedstawiciel firmy ARTEGO.

Drużyna MSP2 - Magda Dawid i  Wiktoria Pawliczak - zajęła 3 miejsce.

Gratulujemy!

Więcej na stronie: zstz.piekary.pl

• Konkurs Britmania

• 20 lutego nasi uczniowie wzięli udział w konkursie Britmania w Akademickim Zespole Szkół                 w Piekarach Śląskich.

Konkurs składał się z kilku etapów, a uczestnicy musieli wykazać się znajomością kultury angielskiej, przysłów i idiomów.

Tegoroczna edycja konkursu opierała się na filmie „The Queen”, przedstawiającym epizody z życia tytułowej Królowej - Elżbiety II.

Uczniowie MSP2 spisali się znakomicie, osiągając:

II miejsce: Laura Gajek i Marysia Kopydłowska

wyróżnienie: Wiktoria Pawliczak i Magda Dawid.

Gratulujemy!

• Konkurs "Rebus matematyczny" rozstrzygnięty

• 17 lutego odbyło się wręczenie dyplomów i upominków wszystkim uczestnikom konkursu matematyczno – plastycznego „Rebus matematyczny”.

Nagrody otrzymali:

• w kategorii klas pierwszych:

1 miejsce Weronika Zgajewska

Wyróżnienia: Lena Biskup i Aleksandra Jarząbek

• w kategorii klas drugich:

1 miejsce Filip Stefanowski

Wyróżnienia: Maria Froch i Bartosz Drab

• w kategorii klas starszych:

1 miejsce Fabian Lubos

Wyróżnienie: Dawid Nowara

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!

Pozostałych uczniów natomiast zachęcamy do odgadywania rebusów, które można oglądać na gazetce szkolnej.

• Dzień Śląski

• 25 lutego 2020r. w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Śląski. Uczniowie mogą przebrać się w tradycyjne stroje (jeżeli posiadają) np. kolorowe chusty, korale, kamizelki, ... Na obiad dla naszych milusińskich kuchnia przygotuje tradycyjny obiad śląski. Lekcje w ten dzień będą promowały nasz region.

Uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach.

Zachęcamy do wspólnej zabawy :)

• Uwaga konkurs - „Asy z szóstej klasy”

• 4 marca 2020 roku  o godz. 900  w naszej szkole odbędzie się XI edycja konkursu matematyczno – przyrodniczego  „Asy z szóstej klasy”. W zmaganiach wezmą udział trzyosobowe drużyny uczniów klas szóstych piekarskich szkół podstawowych.

Uczestnikom życzymy powodzenia!!!

• Odlotowa lekcja - pokaz ptaków drapieżnych

• 6 lutego w naszej szkole mieliśmy okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji przyrody.

W ramach zajęć „Odlotowe lekcje” zorganizowanych przez Stowarzyszenie Ptaszyniec odwiedzili nas niezwykli goście -  drapieżne ptaki, m. in.: puszczyk, płomykówka, pustułka, puchacz wraz ze swoimi opiekunami. Stowarzyszenie Ptaszyniec zajmuje się organizacją pokazów sokolniczych i ochroną dzikich ptaków. Opiekunowie ptaków w przystępny sposób opowiadali o trybie życia, zwyczajach i upodobaniach prezentowanych drapieżników. Dzieci miały możliwość poznać ptaki, zobaczyć ich lot, posłuchać szumu sokolich skrzydeł i niemal niesłyszalnego lotu sowy płomykówki.

Zapraszamy do galerii.