• Rekrutacja na nowy rok szkolny. Klasy 4, 7 i 8.

• Informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 mogą być utworzone w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 2 w Piekarach Śląskich dodatkowo klasy 4, 7 i 8. Jednakże warunkiem koniecznym jest odpowiednia ilość uczniów w każdej z wymienionych klas. Liczba uczniów w klasie nie powinna być mniejsza niż 25.

• Karnawał w MSP2

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w ZABAWIE KARNAWAŁOWEJ,                       która odbędzie się 7 lutego 2020r.

KLASY 1 i 2: od 16:30 do 18:00 - BAL PRZEBIERAŃCÓW / strój dowolny /

KLASY 5 i 8: od 18:00 do 20:00 - DYSKOTEKA

• Żywienie w miesiącu lutym 2020r.

• Informujemy, że cena obiadów w lutym 2020 r. wynosi 80,00 zł(20 dni 4,00 zł=80,00 zł).Od lutego 2020 r zmiana stawki żywieniowej -cena obiadu pojedynczego wynosi 4,00 złBardzo prosimy o niezaokrąglanie kwot za obiady.Należność za posiłki proszę uregulować do 31.01.2020 r.Wpłat za posiłki należy dokonać na konto bankowe o numerze:08 1020 2313 0000 3202 0600 8702opisując przelew w następujący sposób imię i nazwisko dziecka żywienie za. (miesiąc / rok)Rodzic lub prawny opiekun ucznia ma obowiązek zgłoszenia nieobecności na obiedzie osobiście lub telefonicznie do godziny 8:30 danego dnia podając imię i nazwisko ucznia oraz datę nieobecności .Niezgłoszona nieobecność na obiedzie nie podlega zwrotowi.Prosimy o zapoznanie się z regulaminem stołówki szkolnej !!!

• Szkolny konkurs  „Matematyczne rebusy”
          • Szkolny konkurs „Matematyczne rebusy”

• W konkursie może wziąć udział każdy uczeń naszej szkoły.

Konkurs polega na opracowaniu i wykonaniu  rebusu matematycznego tak, aby utworzone hasło związane było z matematyką.

Oceniana będzie:

• poprawność matematyczna
            • pomysł
            • estetyka wykonania

Prace wykonane dowolną techniką plastyczną w formacie A4 lub większym można przynosić do nauczycieli matematyki
            (p.Gajowska, p.Ungier ) do dnia 10.02.2020 r.

Prace należy podpisać na odwrocie pracy imieniem i nazwiskiem oraz zapisać hasło.

Szkolna Komisja Konkursowa dokona oceny prac i ogłosi wyniki konkursu
            do dnia
            14.02.2020 roku w dwóch grupach wiekowych:

• klasy I i II
            • klasy V i VIII

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Drodzy Rodzice!

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że w roku szkolnym 2019/2020 Miejska Szkoła Podstawowa nr 2 przystąpiła do programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Narodowy  Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020”.

Celem tego programu jest m.in. wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, wzmacnianie potencjału  i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych, a także uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek poprzez zakup nowości wydawniczych.

Za pieniądze pozyskane z programu /na kwotę 15.000 zł./ do biblioteki szkolnej zakupiono książki, które nie są podręcznikami.

Zakupiono 854 książki – lektury dla klas 1-8 oraz literaturę dla dzieci.

Książki te swoją fabułą mają rozbudzać ciekawość młodego czytelnika otaczającą go rzeczywistością i inspirować do twórczego działania.

Podstawowym rezultatem programu ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć  w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.

Nie ulega wątpliwości, że rola rodziców w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dziecka jest ogromna. To właśnie rodzice są osobami, z którymi dziecko identyfikuje się szczególnie silnie i ich zachowania, a więc i stosunek do książek, są naturalnie naśladowane. Informując  o tym, chcemy jednocześnie zachęcić Państwa do pokazania dzieciom przyjemności płynącej z czytania i kształcenia w nich nawyku sięgania po książkę.

O wielorakich korzyściach płynących z czytania pisze Irena Koźmińska, prezes Fundacji "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom", mającej w szczególności na celu zachęcanie rodziców, nauczycieli

i pozostałych dorosłych do poświęcenia co najmniej dwudziestu minut dziennie na czytanie dzieciom.