• Dzień Pluszowego Misia - czytamy razem

• "Jeżeli chcesz, aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki.

Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek" ― Albert Einstein

27 listopada nasi najmłodsi gościli uczennice z klasy 8a, które czytały im opowiadania o misiach. Uczniowie klas 1 i 2 z zainteresowaniem wysłuchali fragmentów książek Czesława Janczarskiego: "Bajki Misia Uszatka", "Przygody i wędrówki Misia Uszatka", "Nowi przyjaciele Misia Uszatka" oraz Janiny Porazińskiej "Pamiętnik Czarnego Noska".

• Opłaty za obiady w grudniu

•   Informujemy, że cena obiadów w grudniu 2019 wynosi 49,00zł (14dni 3,50 zł=49,00zł). Bardzo prosimy o niezaokrąglanie kwot za obiady. Należność za posiłki proszę uregulować do 30.11.2019 r. Wpłat za posiłki należy dokonać na konto bankowe o numerze: 08 1020 2313 0000 3202 0600 8702 opisując przelew w następujący sposób: imię i nazwisko dziecka, żywienie za. (miesiąc / rok). Rodzic lub prawny opiekun ucznia ma obowiązek zgłoszenia nieobecności na obiedzie osobiście lub telefonicznie do godziny 8:30 danego dnia podając imię i nazwisko ucznia oraz datę nieobecności. Niezgłoszona nieobecność na obiedzie nie podlega zwrotowi. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem stołówki szkolnej.

• Niepodległa

• 12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Klasy ósme przygotowały recytację wierszy związanych tematycznie z drogą Polski do odzyskania wolności oraz zaprezentowały pieśni patriotyczne.

• Spotkanie autorskie w MBP

• 12 listopada uczniowie klasy 5a uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Krzysztofem Pławeckim - autorem książki "Niekrólewska wyprawa" napisanej w całości 16-zgłoskowcem.)*

Spotkanie odbyło się  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich.

Krzysztof Pławecki to 23-letni prawnik, poeta, miłośnik sportu, dobrej kuchni i podróży, który od najmłodszych lat uwielbia rymować. Początkowo swoje teksty pisał "do szuflady" - w końcu podjął decyzję by podzielić się swoim dziełem z innymi. Samodzielnie nadzorował cały proces wydawniczy dotyczący "Niekrólewskiej wyprawy", zaczynając od stworzenia tekstu, znalezienia ilustratora i lektora, poprzez poszukiwanie patronów, aż po oddanie projektu do drukarni i organizację sprzedaży. (źródło:http://www.biblioteka.piekary.pl)

W czasie spotkania z czytelnikami - uczniami piekarskich szkół podstawowych - opowiedział o  procesie powstawania książki, pracy pisarza oraz zachęcił uczestników do odkrywania własnych talentów i pasji.

Zaprezentował także fragmenty opowieści  prezentując przy tym ciekawe ilustracje Katarzyny Winkler, które zachęcają do czytania.

Na zakończenie uczniowie otrzymali w prezencie zakładki do książek. Dziękujemy!

----------------------------------

)*szesnastozgłoskowiec to wers składający się z szesnastu zgłosek lub utwór takimi wersami pisany

• Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

W poniedziałek, dnia 28 października, odbyła się w naszej szkole wyczekiwana przez najmłodsze dzieci uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej.

Czterdzieścioro siedmioro chłopców i dziewczynek z klas 1a i 1b z wielkim aplauzem powitało wróżki z klas ósmych, które dość dociekliwie sprawdzały poziom wiedzy naszych szkolnych debiutantów. Nie obyło się bez małych psikusów i dorobienia dzieciom ptasich dziobów. Na szczęście poza tymi niewielkimi niedogodnościami, uczniowie, nawet z dziobami, potrafili świetnie śpiewać, tańczyć i recytować. Na koniec każdy z nich został uroczyście przyjęty do grona społeczności uczniowskiej poprzez wypowiedzenie aktu ślubowania i dotknięcie ołówkiem prawego ramienia potwierdzającego wstąpienie w szeregi szkolne.

Drobne upominki, dyplomy oraz słodkości zrekompensowały początkowy wysoki poziom stresu i były miłym zakończeniem tego uroczystego dnia.