• KONKURS BIBLIOTECZNY DLA KLAS 1 i 2

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada,

biblioteka szkolna ogłasza

konkurs  dla klas 1 i 2

„Mój przyjaciel Miś –” polegający na wykonaniu maskotki lub portretu misia – bohatera książki.

Wybór postaci oraz wielkość i technika wykonania pracy - dowolne.

CELE KONKURSU :

• zainteresowanie uczniów literaturą dziecięcą
            • rozwijanie uzdolnień manualnych

Podpisane prace (nazwisko autora, klasa) proszę przynosić do biblioteki.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni, a prace będą zdobić bibliotekę szkolną.

Konkurs trwa do 29 listopada 2019 r.

• KONKURS BIBLIOTECZNY DLA KLAS 5 i 8

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na fotografię lub plakat reklamujący ulubioną książkę

„Z książką mi do twarzy”.

Konkurs polega na wykonaniu dowolnej fotografii z książką lub plakatu reklamującego książkę      /technika wykonania -  dowolna/.

Prace powinny zachęcać w ciekawy i inspirujący sposób do przeczytania danej książki. Liczy się oryginalny i interesujący sposób jej zaprezentowania.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni.

Prace konkursowe będą wywieszone w bibliotece.

Cele konkursu:

- promocja i popularyzowanie czytelnictwa,

- zaktywizowanie uczniów do pracy twórczej,

- zachęcenie do sięgnięcia po nowości biblioteczne.

Prace konkursowe /podpisane: imię, nazwisko, klasa/ należy przynieść do biblioteki szkolnej.

Konkurs trwa do 29 listopada 2019 r.

• DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY

• Serdecznie zapraszamy uczniów klas I wraz z rodzicami na uroczystość

ślubowania i pasowania na ucznia

Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Piekarach Śląskich,

która odbędzie się 28 października 2019 roku o godzinie 17.00.

• PoCZYTAJMY razem

Październik to miesiąc bibliotek.

Z tej okazji Magda, Laura, Wiktoria i Karolina z klasy 8a czytały bajki naszym najmłodszym uczniom.

Dzieci z klas 1 i 2  z zainteresowaniem i uwagą słuchały czytanych przez starsze koleżanki tekstów: "Tupcio Chrupcio", "Jaś       i FIu Fiu", "Bajki z morałem - O wilku i koźlątkach, O trzech świnkach" oraz "Bambi".

Fotorelacja w Albumie fotograficznym

Badania potwierdzają, że głośne czytanie dziecku:

- buduje więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem,

- zaspokaja potrzeby emocjonalne,

- wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości,

- uczy języka, rozwija słownictwo, daje swobodę w mówieniu,

- przygotowuje i motywuje do samodzielnego czytania,

- uczy myślenia,

- rozwija wyobraźnię,

- poprawia koncentrację,

- ćwiczy pamięć,

- przynosi wiedzę ogólną,

- ułatwia naukę,

- uczy odróżniania dobra od zła, rozwija wrażliwość moralną,

- rozwija poczucie humoru,

- jest znakomitą rozrywką,

- zapobiega uzależnieniu od mediów,

- chroni przed kwestionowalnymi wpływami ze strony otoczenia i kultury masowej,

- pomaga w rozwiązywaniu problemów,

- jest zdrową ucieczką od nudy,

- jest profilaktyką działań aspołecznych,

- kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy.

źródło: https://dziecisawazne.pl/20-powodow-dlaczego-warto-czytac-dzieciom/

Warto czytać na głos dziecku nawet wtedy, gdy rozpocznie już naukę w szkole!

• Uczymy ratować

• 16 października na hali sportowej MOSiR odbyła się wspólna próba pobicia rekordu we wspólnej resuscytacji - RKO.

W wydarzeniu brali udział uczniowie piekarskich szkół.

MSP2 reprezentowała klasa 5a i 8a.

Mamy nadzieję, że akcja zostanie zapamiętana przez uczestników, którzy zawsze będą gotowi do niesienia pomocy!

Fotorelacja w Albumie fotograficznym

• Spotkanie z ciekawym człowiekiem

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek ustanowiony w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship).

Celem akcji jest  zwrócenie uwagi na rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Z tej okazji 8 października klasa 8a wzięła udział w "Spotkaniu z ciekawym człowiekiem", które odbyło się

w MSP 12 w Piekarach Śląskich.

Gościem spotkania była pani Agnieszka Kolano - piekarzanka, blogerka książkowa, pasjonatka kaligrafii oraz kolekcjonerka notesów, pamiętników i zeszytów z różnych stron swiata.

„Czytam od kiedy pamiętam, lubię fantastykę, kryminały i komiksy. Czytam książki papierowe, ebooki, słucham też audiobooków. Uwielbiam pisać wiecznym piórem w dobrym notatniku (...).
            Blog jest rodzajem pamiętnika, gdzie opisuję przeczytane książki(…).
            Należę do grupy Śląskich Blogerów Książkowych”.  /fragment bloga/

Podczas spotkania uczestnicy obejrzeli mały fragment kolekcji pani Agnieszki, poznali wiele ciekawostek dotyczących papieru,zobaczyli,  jak wygląda zeszyt, którego kartki wykonane są z kamienia oraz jabłek, a także zostali zachęceni do pracy nad  ładnym  charakterem pisma.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie i życzymy owocnego  rozwijania kolekcji!

zdjęcia ze strony MSP12

• Całoroczny konkurs biblioteczny "Czytam i wiem"

• KONKURS  „Czytam i Wiem”

Jest to zabawa polegająca na udzieleniu prawidłowych  odpowiedzi na kilka pytań konkursowych.

Pytania dotyczą różnych dziedzin wiedzy (co miesiąc innej ).

Odpowiedzi na podpisanych kartkach przynosicie do biblioteki.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V – VIII.

Pytania konkursowe umieszczone są na gazetce bibliotecznej oraz zakładce BIBLIOTEKA /Aktualności/ na stronie MSP2.*

/Za udział w konkursie otrzymuje się dodatkowe punkty z zachowania/

* Termin udzielania odpowiedzi : do ostatniego dnia każdego miesiąca